10.6.17 - V překrásném věku snad více jak 17ti let odešla překrásná dušička našeho maskota, dědulátka Františka.. Spousta z vás ho znali roky osobně, nosili v náručí, hladili jste ho. Františkova psí cesta je u konce.. Proč o tom píšu do aktualit, když jiné pejsky takto nezmiňuji? Jelikož to byl FRANTIŠEK - pejsek, který mě motivoval jako první vydat se touto Cestou psí (vzájemné ;-) ) pomoci. Navíc i jeho příběh byl pro naši Cestu symbolicky dokonalý, aniž by se to dalo naplánovat:

Fanouška jsem si vzala jako starého pejska k mladším, neměl dobrou prognózu z důvodu silného šelestu na srdíčku, a slabších ledvin, snad pár měsíců. Tak jsme se radovali z každého dne a děda Fany měl dny veselejší čím dál tím častěji, jak dny pasivní :). Zvládnul neuvěřitelné vycházky, rozchodil se s námi, válel se ve sněhu s radostí mladíka, i hračku za dobrého počasí ještě potahal :). Prostě ožil, omládl, a vyprnul se na všechny předpovědi..

Zůstal s námi o mnoho let déle. Ke konci už neměl moc sil ani chodit, ani jíst, byla jsem připravená každý den ho doprovodit, kdyby potřeboval.. Ale byl tak šťastný, když jsem ho vynesla ven na sluníčko, kde se mohl ještě celé dny hřát. Přesto jsme oba věděli, že je čas loučení. Modlila jsem se, aby si vybral dobu sám, protože jen ten, kdo se s tím již setkal, ví, jak těžké je to jinak rozhodnutí.. Fanoušek měl ten den už takový usínací, občas se ale ještě probudil a chtěl něco "sdělit". Byli jsme připraveni. Ale Fanýnek překvapil i nakonec - čekal a čekal. Ve 23hodin tu nedaleko začal neplánovaný ohňostroj. A Fany sám vydechnul naposledy.. Velkolepě. Stejně jako celý jeho život.. FRANTIŠKU - TVŮJ POZEMSKÝ ŽIVOT DAL SMYSL TOMU MÉMU. S LÁSKOU DĚKUJI.. (a sejdeme se později :) )

Fanýnka najdete v albu ZDE.